Szkoła katolicka Nowy Sącz

Zespół Szkół Katolickich imienia bł. P. J. Frassati w Nowym Sączu to placówka, do której należą: Liceum Sztuk Plastycznych i Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia.

Każdy, kto chce tam uczęszczać, odwiedzając serwis: zsk.szkola.pl, pozna program wychowawczy-profilaktyczny. Opiera się on na pięknym stwierdzeniu że “Całość zadania wychowawcy katolickiego zorientowana jest ku integralnej formacji człowieka”. Najważniejszy jest stąd ostateczny sens samego człowieczeństwa.

Jeżeli chodzi o Katolickie Liceum Sztuk Plastycznych, to jest to od 2019 roku 5-letnia szkoła, w której można zdobyć wykształcenie w zawodzie plastyk. Czesne za rok nauki, w podziale na 12 miesięcy, wynosi tutaj 310 zł. Lecz jest możliwość zwolnienia z opłat, kiedy ma się niełatwą sytuację finansową i spory talent. Powinno się wspomnieć, że szkołę prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe, a jej oficjalnym patronatem jest Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Chłopcy i dziewczęta mogą wybierać z następujących specjalizacji: techniki malarskie, aranżacja przestrzeni, fotografia i film, fotografia artystyczna, formy rzeźbiarskie, techniki graficzne czy formy użytkowe.

W przypadku Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, to nauka trwa tutaj 6 lat. Placówka przygotowuje do zawodu muzyka, lecz również kształci ogólnie na poziomie dotychczasowego gimnazjum a oprócz tego liceum z maturą. Ażeby starać się o przyjęcie, trzeba posiadać umiejętności muzyczne na poziomie wymaganym w szkole muzycznej II stopnia. Interesującą ofertą jest możliwość indywidualnego programu i toku nauczania. Po ukończeniu przystępuje się do matury. Powinno się również zdać egzamin dyplomowymy z gry na instrumencie lub śpiewu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 11 (ostatnio: 10.01.2023 23:35:52)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.