Literaki

Każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w jakich może bawić się słowem. A jeżeli jest duszą towarzystwa najchętniej robi to z innymi. Na szczęście w dobie nieograniczonego dostępu do internetu nie trzeba wychodzić z domu, ażeby móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet lub smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu lub można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie kilka osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady gry są proste lub niezmiernie przypominają scrabble. Odróżniają się jednak od nich tym, iż w razie wątpliwości, albo słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Lub robi to bardzo szczegółowo, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny i wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za poprawnie ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem tych pisanych ogromną literą, z apostrofem i skrótów.
W niniejszą grę warto zagrać, nawet skoro stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając lub człowiek odkrywa nieoczekiwanie, iż przynajmniej zna wiele słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to idealne ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz interesujące doświadczenie, które umożliwia człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na takim doskonała zabawa.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.