DR Ahrefs

Domain rating jest wskaźnikiem, pozwalającym ocenić serwis internetowy pod kątem ilości i jakości linków, prowadzących do używanej przez niego domeny. Jego wartość zawiera się w obszarze od 0 do 100, przy czym zero oznacza brak odsyłaczy, kierujących do witryny, lub ich niezwykle małą ilość oraz jakość. Im większa liczba opisuje DR, tym lepiej. Co istotne, miara wzrostu nie jest tutaj liniowa, a logarytmiczna. Oznacza to, że zdobycie każdego nowego punktu jest trudniejsze, niż dotychczasowego.

Domain rating to wielkość, wprowadzona przez Ahrefs, jedno z największych narzędzi, używanych przez specjalistów ds. SEO. Kreatorzy Ahrefs nie zdradzają dokładnej metody obliczania tego wskaźnika, lecz podają, co korzystnie oddziałuje na jego wysokość:

liczba unikatowych odsyłaczy, kierujących do badanej domeny
jakość domen, z jakich pochodzą linki,
ilość linków, wychodzących z danej domeny.
Im wyższą wartość DR ma domena linkująca, tym lepiej wpływają one na wartość domeny linkującej, lecz im więcej linków pochodzi z tej samej domeny, tym niższe jest jej oddziaływanie. Jeżeli wartość strony linkującej wzrasta, wraz z nią rośnie wartość linkowanych przez nią witryn.

Chociaż reprezentanci Google zaprzeczają, jakby takie parametry jak Autorytet Domeny albo PageRank wpływały na wyniki, przedstawiane przez ich wyszukiwarkę, jednak autorzy Ahrefs wskazują na spore zbieżności, zatem warto starać się o podwyższenie profilu odsyłaczy. Dobre jest, gdy linki przychodzące płyną z serwisów, związanych tematycznie z badanym. I przeciwnie: lepiej pozbyć się linków słabej jakości (zwłaszcza spamu), jakie obniżają notę całości.

Warto tutaj pamiętać, że jedni twórcy parametru DR uważają go za względny: konkretna cyfra jest mniej ważna od tego, jak serwis prezentuje się na miejscu konkurencji. Wciąż także, zdaniem wielu wielu specjalistów, najskuteczniejszą formą tworzenia mocnego profilu linków jest dostarczanie wartościowych treści, jakie odbiorcy polubią, oraz będą chcieli się do nich odnosić na swoich stronach.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 18.05.2023 09:46:18)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.